Strona główna / O nas

Dwutygodnik polonijny, wydawany przez Point Publications, Inc.
Library of Congress ISSN 0740-5944

Jacek Hilgier – wydawca i redaktor naczelny

Adres redakcji: 2804 Post Road, Stevens Point, WI 54481-6452
Email: pointpub@sbcglobal.net
Tel.: (715) 345-0744, 345-0745; Fax: (715) 345-1913

Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku, 9:00 am do 5:00 pm CST

Nie zamówionych tekstów redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do skrótów. Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń. Nie zwracamy kosztów niewykorzystanej prenumeraty.

Gwiazda Polarna jest najstarszą niezależną gazetą polskojęzyczną wydawaną w Stanach Zjednoczonych. Ukazuje się od 1908 roku w Stevens Point, w stanie Wisconsin. Zachęcamy do lektury artykułów o tematyce polonijnej, kulturalnej, politycznej oraz z wielu innych dziedzin.

Gwiazda Polarna przynosi ponadto wiadomości z Polski i ze świata, informacje sportowe oraz rozrywkę. Zapraszamy na nasze łamy.

Jako wydawcy polonijnego czasopisma nastawieni jesteśmy na propagowanie polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych. Nasze korzenie sięgają roku 1892, kiedy powstał poprzednik Gwiazdy Polarnej, zatytułowany Rolnik (The Farmer), ukazujący się lokalnie dla polskich emigrantów z okolic Stevens Point. W roku 1908 właściciele – bracia Józef i Stefan Worzałowie – przemianowali go na Gwiazdę Polarną, z przeznaczeniem dla szerszej rzeszy czytelników w całych Stanach Zjednoczonych. W tej formie czasopismo ukazuje się do dziś.

USŁUGI WYDAWNICZE

Oferujemy także usługi wydawnicze:

  • Pomoc przy wydaniu książki w języku polskim i angielskim
  • Fachową adiustację
  • Opracowanie graficzne
  • Skład i druk książek i broszur
  • Druk wszelkiego rodzaju pism (miesięczników, kwartalników, katalogów itp.) dla osób prywatnych i organizacji
  • Pomoc przy sprzedaży przez Księgarnię Wysyłkową PUNKT.

KSIĘGARNIA WYSYŁKOWA

Oferujemy bogaty wybór książek w języku polskim i angielskim, obejmujący wiele dziedzin: literatura piękna, historia, kultura, literatura dziecięca, poradniki, zdrowie, nauka języka angielskiego i inne. Także płyty CD i filmy DVD.